Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Żorach

Dziś jest: sobota, 21 września 2019 r.

Imieniny: Hipolita, Mateusza

Mistrz Kierownicy Wybrany!

powiększ zdjęcie

Zakończenie czwartej edycji konkursu 

W dniu 24 maja br. zakończyła się czwarta edycja międzyszkolnego konkursu „Mistrz Kierownicy” pomiędzy uczniami Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Żorach oraz Zespołem Szkół Budowlano-Informatycznych. Celem konkursu było popularyzowanie wśród młodzieży szkolnej znajomości przepisów o ruchu drogowym i wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz rozwijanie umiejętności łączenia wiedzy teoretycznej  z praktycznym jej wykorzystaniem. Konkurs składał się z dwóch konkurencji, w których brało udział 31 uczestników. W pierwszej części młodzi kierowcy musieli napisać test składający się z 30 pytań, natomiast w części praktycznej zaprezentowali jazdę sprawnościową z „Talerzem Stewarta” . Poziom wiedzy i umiejętności uczestników był bardzo wyrównany, a różnice w punktacji poszczególnych kierowców minimalne. Po zakończeniu obu konkurencji zostały ogłoszone wyniki konkursu.

 

Zwycięzcami tegorocznej edycji konkursu ze znajomości zasad w ruchu drogowym zostali:

  • I miejsce – Krystian Biela 3dZ CKZiU
  • II miejsce – Jacek Szotowicz 3dZ CKZiU
  • III miejsce – Paweł Otręba 3dZ CKZiU
  • IV miejsce – Adrianna Wojtkowska 3aT CKZiU

 

W części praktycznej do finału zakwalifikowało się pięciu uczestników z najlepszym czasem przejazdu (z uwzględnieniem sekund karnych) spośród których wyłonionych zostało trzech zwycięzców:

  • I miejsce – Krystian Biela 3dZ CKZiU
  • II miejsce – Patryk Przybyszewski 3aZ CKZiU
  • III miejsce – Mikołaj Król 3Te ZSB-I

przyznano także wyróżnienia:

  • IV miejsce – Jacek Szotowicz 3dZ CKZiU
  • V miejsce – Mateusz Skrobol 3Te ZSB-I

 

Zwycięzcy którzy zdobyli najlepsze wyniki otrzymali nagrody ufundowane przez sponsorów, natomiast wszyscy uczestnicy konkursu dostali upominki. Nagrody ufundowali: Auto Centrum Norauto w Żorach, Zakład Usługowo-Handlowy „Euromot” w Żorach, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Cech Rzemiosł Różnych w Żorach, Restauracja McDonald's, Kino Na Starówce w Żorach,  Park Wodny Aquarion, Hurtownia Multibiuro w Żorach, sklep Auto-Części Marcin Papierok oraz Roys Auto-Szkoła.

Zaszczycili nas swoim udziałem liczni goście, wśród których znaleźli się przedstawiciele: Kuratorium Oświaty pan Ireneusz Komorowski, Cechu Rzemiosł Różnych pan Zdzisław Krzak, Dyrektor Zespołu Szkół Budowlano-Informatycznych pani Aneta Polok, Dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Żorach pani Beata Kuźnik oraz wicedyrektor pani Agnieszka Niedobecka.

Swoją obecnością zaszczycili nas również funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Żorach, którzy uświadomili młodym kierowcom o szkodliwości działania alkoholu i substancji psychoaktywnych na organizm człowieka. Przez założenie alkogogli i narkogogli uczniowie mogli również przekonać się, w jaki sposób alkoholowe i narkotykowe zamroczenie zawęża pole widzenia, zaburza równowagę, a także obniża zdolności motoryczne.

Organizatorem konkursu był pan Adam Rojek

Serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom konkursu i gratuluję zwycięzcom.

 

Opracowanie: mgr Adam Rojek


Polityka plików cookies | RODO

© 2013-2019 CKZiU Żory. Wszelkie prawa zastrzeżone.    Realizacja: qbic studio