Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Żorach

Dziś jest: Środa, 22 maja 2019 r.

Imieniny: Heleny, Wiesława

Olimpiada Teologii Katolickiej

powiększ zdjęcie

Finał diecezjalny

W dniu 27 lutego 2019 r. miał miejsce finał diecezjalny XXIX Olimpiady Teologii Katolickiej. Zawody II stopnia odbyły się w gmachu Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego. Wzięło w nich udział 54 uczniów z 35 szkół ponadgimnazjalnych archidiecezji katowickiej. Finaliści diecezjalni zostali wcześniej wyłonieni spośród 350 uczestników, którzy wzięli udział w etapie szkolnym Olimpiady. Naszą szkołę reprezentowała uczennica Agata Wojtas z klasy 2bT, która zajęła bardzo wysokie miejsce .

Tegoroczna edycja Olimpiady odbywała się pod hasłem: „Święty Jacek – wzór ewangelizacji”. Uczestnicy finału diecezjalnego musieli najpierw napisać test, składający się z 33 pytań, w którym mogli zdobyć 57 punktów. Podczas, gdy Komisja Sprawdzająca oceniała prace, młodzież uczestniczyła we Mszy Świętej w kaplicy Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego. Następnie uczestnicy zobaczyli film o św. Jacku: „Lux ex Silesia – Światło ze Śląska” w auli WTL. O godzinie 14.30 Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Adam Wodarczyk zwrócił się ze słowem do młodzieży i katechetów oraz udzielił wszystkim błogosławieństwa.

Bardzo serdecznie dziękujemy Agacie za zaangażowanie i życzymy wielu sukcesów w samodzielnym zdobywaniu i rozszerzaniu wiedzy religijnej.

Opracowanie: Adam Rojek


Polityka plików cookies | RODO

© 2013-2019 CKZiU Żory. Wszelkie prawa zastrzeżone.    Realizacja: qbic studio