Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Żorach

Dziś jest: poniedziałek, 17 grudnia 2018 r.

Imieniny: Floriana, Łazarza

Pielgrzymka Maturzystów do Częstochowy

powiększ zdjęcie

Jasna Góra 2018

W dniu 6 marca 2018 r. uczniowie klas maturalnych wraz z opiekunami: Adamem Rojkiem, ks. Mateuszem Pietruszką oraz dyrektor Beatą Kuźnik wzięli udział w pielgrzymce do Częstochowy. Celem pielgrzymowania było podziękowanie za cztery lata nauki w technikum i prośba, za przyczyną Matki Boskiej, o potrzebne łaski na czas egzaminów maturalnych i dalsze życie.

Pierwszym punktem programu było zwiedzanie najważniejszych miejsc Jasnogórskiego Sanktuarium: Skarbca, Muzeum Jubileuszu 600-lecia Jasnej Góry, Sali Rycerskiej oraz Bazyliki. Kolejnym punktem pielgrzymki maturzystów była Ewangelizacja jako współczesna forma młodzieżowego świadectwa wiary w Specjalnym Ośrodku Wychowawczym prowadzonym przez zgromadzenie sióstr św. Józefa w Częstochowie. Młodzież miała czas na rozmowę z siostrami Józefitkami, modlitwę oraz wysłuchanie świadectwa Pana Przemka z Katolickiej Wspólnoty Przymierza Rodzin „Mamre”.

Centralnym punktem na Jasnej Górze była Msza Święta w Kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej, odprawiona w intencji uczniów przez księdza Mateusza Pietruszkę, który skierował Słowo Boże do tegorocznych maturzystów.

Ten szczególny czas pielgrzymowania do Matki Bożej Jasnogórskiej z pewnością rozbudził w młodzieży pragnienie pięknego życia. Zmotywował do skuteczniejszego dążenia do celu, nauki i mądrego przeżywania każdej chwili życia. Ożywił jeszcze większy wysiłek w przygotowaniach do egzaminów maturalnych i ambicje do dalszej nauki podczas studiów. Dał im wiarę w siebie.

Dziękujemy wszystkim maturzystom za wspólne pielgrzymowanie i życzymy samych sukcesów na maturze.

Opracowanie: mgr Adam Rojek


Polityka plików cookies | RODO

© 2013-2018 CKZiU Żory. Wszelkie prawa zastrzeżone.    Realizacja: qbic studio