Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Żorach

Imieniny: Anieli, Jana

Siatkówka Dziewcząt

Siatkówka Dziewcząt - powiększ zdjęcie
Nasze dziewczęta wywalczyły III miejsce !!!

Dnia 26 lutego 2015 r. na hali sportowej w Żorach rozegrano mistrzostwa żorskich szkół ponadgimnazjalnych w siatkówce dziewcząt. Nasze dziewczęta rozpoczęły turniej od meczu z drużyną ZSO. Początek pierwszego seta był dla naszej drużyny udany prowadziłyśmy 5:1, szybko jednak w drużynie przeciwnej dały znać o sobie dziewczęta trenujące w IV lidze seniorek. Nasze dziewczęta robiły co mogły by zdobywać punkty. Mimo walki na boisku uległy drużynie ZSO  0:2 (15:25 i 12:25). Drugi mecz był zdecydownie lepszy w wykonaniu naszej ekipy. Pokonałyśmy 2:0 ( 25:17,25:19) drużynę ZS nr 2. Dziewczęta dobrze radziły sobie w przyjęciu piłki,a co za tym idzie nasza wystawiająca Katazyna Drewa mogła rozsyłać piłki do atakujących. W ataku świetnie spisywała się nasza najlepsza zawodniczka Ewa Zbrzeźna, która kończyła praktycznie każdą akcję zarówno ze skrzydeł jak i z II linii. Dobrą dyspozycję w ataku w tym turnieju miała również Sylwia Czarnota. Po tym meczu dziewczęta uwierzyły w swoje możliwości, wiedziały że mogą mieć II lub III miejsce w mieście. Decydujący okazał się ostatni mecz z drużyną III LO. Niestety w tym meczu zabrakło Agnieszki Gruner, która musiała wrócić do szkoły na sprawdzian. Mimo to dziewcząta wyszły na boisko skoncentrowane i od samego początku wyraźnie prowadziły w pierwszym secie. Jednak przeciwnik się nie poddawał i dogonił wynik w końcówce seta. Zrobiło się dość nerwowo i mimo walki o każdy punkt troszeczkę zabrakło naszym dziewczętom szczęścia. Poza tym trzeba przyznać, że przeciwnik odbierał każdą piłkę naszych atakujących. Nawet takie, które wydawałoby się, że są nie do podbicia. Przegrałyśmy pierwszego seta 24:26. Ta końcówka seta sporo kosztowała naszą ekipę i to zaważyło również na przebiegu drugiego seta. Mecz zakończył się zwycięstwem III LO 0:2 (24:26, 13:25). Jednego nie można odmówić naszym dziewczętom, a mianowicie wiary w zwycięstwo i walki do samego końca. Dziękuję dziewczętom za wysiłek, za chęci, za ambicję i wolę walki. Każda dała z siebie wszystko. Jesteście niesamowite. Dziękujemy za III miejsce i serdecznie gratulujemy.