Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Żorach

Dziś jest: piątek, 19 lipca 2019 r.

Imieniny: Marcina, Wincentego

"STOP - SMOG" Akcja Trwa

powiększ zdjęcie

Kolejne działania w ramach akcji "STOP SMOG"

Marzec i początek kwietnia to okres intensywnej pracy uczniów naszej szkoły w ramach projektu „STOP – SMOG”.

W poniedziałek (01.04.2019 r.) 20 uczniów z klas pierwszych przystąpiło do Konkursu Ekologicznego „Paliw spalanie a nasze oddychanie”. Tematyka konkursu obejmowała materiał z zakresu ekologii i ochrony środowiska, zapisany w programach i podręcznikach do biologii, geografii, chemii, a także orientację w zakresie bieżących, istotnych wydarzeń i informacji ukazujących się w mediach, a dotyczących szeroko rozumianej ekologii.

03 kwietnia 2019 r. uczniowie wzięli udział w Wojewódzkim Konkursie Plakatowym, organizowanym przez Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu. Celem konkursu było pogłębianie wrażliwości młodego pokolenia wobec świata przyrody. Tegoroczne hasło przewodnie „Człowiek – zagrożony gatunek?” stało się okazją do promowania działań proekologicznych, poszukiwania dróg przezwyciężania różnych zagrożeń, szczególnie tych, w których każdy może aktywnie uczestniczyć.

W czwartek, tj. 04.04.2019 r., młodzież CKZiU wspólnie z uczniami SP nr 16 w Żorach uczestniczyła w akcji „Zielone Płuca Żor”. Sadzenie młodych drzewek – dębów - w lesie Szczejkowickim odbyło się pod nadzorem lokalnego Nadleśnictwa. Żywa lekcja przyrody okazała się wielką atrakcją dla uczniów, którzy pozostawili po sobie trwały ślad w przyszłym drzewostanie.

opracowanie:
Grażyna Piwowarczyk i Adriana Sieńkowska


Polityka plików cookies | RODO

© 2013-2019 CKZiU Żory. Wszelkie prawa zastrzeżone.    Realizacja: qbic studio