Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Żorach

Imieniny: Anieli, Jana

Turniej Tenisa Stołowego

Turniej Tenisa Stołowego - powiększ zdjęcie

Walka o tytuł mistrza CKZiU

Dnia 28 września 2017r. o godzinie 15:00 na sali gimnastycznej odbył się turniej tenisa stołowego o tytuł mistrza naszej szkoły. W rozgrywkach rywalizowały osobno dziewczęta i osobno chłopcy. Zdecydowanie więcej chłopców niż dziewcząt zgłosiło się do zawodów,  ale rywalizacja była zacięta i odbywała się w dobrej atmosferze. Zawody przebiegły sprawnie, a wyłonieni zwycięzcy będą reprezentować naszą szkołę w mistrzostwach drużynowych, szkół ponadgimnazjalnych w tenisie stołowym.

3 miejsce – Bartłomiej Warchoł z 2aT

Dnia 2 października 2017r. w Zespole Szkół nr 2 im. Ks.Tishnera odbyły się mistrzostwa tenisa stołowego szkół ponadgimnazjalnych chłopców i dziewcząt. W zawodach wzięło udział pięć Żorskich szkół. Zespół dziewcząt zajął III miejsce -  nasze zawodniczki po raz pierwszy reprezentowały naszą szkołę w tych rozgrywkach, a mimo to walczyły dzielnie przegrywając nieznacznie z bardziej doświadczonymi przeciwniczkami min. kadrowiczkami reprezentacji Polski. Zespół chłopców zajął IV miejsce – choć zdobyli tyle samo punktów co trzecia drużyna i zaledwie o jeden punkt mniej niż drużyna z I LO, która zdobyła I miejsce. O niezwykle wyrównanej walce czołówki niech świadczy fakt, że nasza szkoła w meczu bezpośrednim gładko pokonała zwycięzców całego turnieju 3:0. Dlatego gratulacje należą się zarówno chłopcom jak i dziewczętom za dzielną postawę.