Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Żorach

Dziś jest: niedziela, 27 września 2020 r.

Imieniny: Justyny, Wincentego

Wizyta Przedstawicieli WSB

powiększ zdjęcie

Warsztaty z technik zapamiętywania i trenowania pamięci

W dniu 23 stycznia br. naszą szkołę odwiedzili goście z WSB w Cieszynie: pani Prodziekan Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie Edyta Nowak - Żółty i Kierownik Centrum Studiów Podyplomowych i Rekrutacji pan Grzegorz Adam.

Na początku przedstawili strukturę funkcjonowania uczelni, z której przyjechali oraz aktualną i bogatą ofertę edukacyjną studiów. W drugiej części spotkania goście próbowali przybliżyć uczniom zalety zdobywania wiedzy i wykształcenia w dzisiejszych czasach. Wykształcenie, wiedza, umiejętności to słowa kluczowe do uzyskania późniejszego sukcesu. Jak go osiągnąć?

Podczas spotkania pani Edyta Nowak – Żółty zapoznawała uczniów klas 1aT, 1bT, 2aT i 3T z różnymi technikami zapamiętywania i trenowania pamięci. Wskazywała na ogromną wagę ludzkiego mózgu i jak należy o niego „dbać”, aby pomógł właśnie w pracy i nauce (jest to niesłychanie ważne w tak młodym wieku). Zwróciła uwagę również, nie tylko, na istotę nauki, ale jak się uczyć efektywnie. Mamy nadzieję, że uczniowie chętnie skorzystają z tych rad i wypróbują na sobie te techniki i ćwiczenia, co pozwoli im na osiągnięcie lepszych wyników.

Opracowanie: mgr inż. Ewa Druch, mgr inż. Agnieszka Niedobecka i mgr Renata Wieczorek

Polityka plików cookies | RODO

© 2013-2020 CKZiU Żory. Wszelkie prawa zastrzeżone.    Realizacja: qbic studio