Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Żorach

Dziś jest: piątek, 19 lipca 2019 r.

Imieniny: Marcina, Wincentego

Zakończenie Roku Klas Maturalnych 2019

powiększ zdjęcie

„Na wszystko przyjdzie czas…"

Dziś o godzinie 12.00 świadectwa ukończenia szkoły odebrali tegoroczni maturzyści – uczniowie klasy 4 Technikum nr 3 i słuchacze Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych.

Podczas uroczystości dyrektor szkoły Pani Beata Kuźnik przytoczyła słowa piosenek: Agnieszki Adamczewskiej „Na wszystko przyjdzie czas… Co dzień Amerykę odkrywam … Na wszystko przyjdzie czas … Testuję anielską cierpliwość …”  oraz zespołu Perfect „Wszystko ma swój czas i przychodzi kres na kres …”. Podkreśliła, że nie można przejść obojętnie obok faktu, że zakończenie roku trafiło w czasie innym niż zwykle. W czasie wymagającym od wszystkich, od uczniów, od nauczycieli i od niej samej głębokiej refleksji. To jest lekcja życia – trudna lekcja, trudny czas, w którym musimy się odnaleźć - powiedziała. W imieniu nauczycieli podziękowała za słowa wsparcia, życzliwości, ale i za słowa krytyki. Przypomniała jak ważne jest prawo każdego człowieka, prawo do szacunku wobec innych poglądów, dojrzałość to m.in. odpowiedzialność za słowa, zrozumienie dla człowieka i jego innego punktu widzenia.

Pani dyrektor pogratulowała zgromadzonym maturzystom sukcesu jakim jest otrzymanie świadectwa ukończenia szkoły, świadectwa dającego wiele nowych możliwości. Wasz sukces jest również sukcesem waszych nauczycieli – powiedziała. Podziękowała nauczycielom, że przez te lata pracując z uczniami, wierzyli w ich możliwości i uczyli, tego co pozwala być dobrym człowiekiem.
Dyrektor szkoły życzyła uczniom kończącym szkołę wyboru mądrych życiowych dróg, budowania własnego miejsca na ziemi, pasji poznawania świata. Odważcie się marzyć, rozwijajcie swoje zainteresowania, uczcie się również na błędach – nie tylko własnych, powiedziała. Życzyła powodzenia podczas zbliżających się egzaminów maturalnych.

Młodsi koledzy i koleżanki dziękując maturzystom za wspólnie spędzone lata przedstawili program słowno-muzyczny oraz wręczyli pamiątkowe niespodzianki.

Po uroczystym rozdaniu świadectw maturzyści mieli okazję spotkać się ze swoimi wychowawczyniami Panią Katarzyną Wronką i Panią Agnieszką Niedobecką.

Gratulujemy ukończenia szkoły i życzymy wielu sukcesów podczas egzaminów maturalnych, które rozpoczynają się już 6 maja 2019 r.

Polityka plików cookies | RODO

© 2013-2019 CKZiU Żory. Wszelkie prawa zastrzeżone.    Realizacja: qbic studio