Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Żorach

Dziś jest: czwartek, 09 lipca 2020 r.

Imieniny: Weroniki, Zenona

Zakończenie Roku Szkolnego 2018/2019

powiększ zdjęcie

„Warto mieć marzenia i z uśmiechem witać nowy dzień”

Tegoroczne zakończenie roku przebiegło w dwóch turach – na początku pożegnaliśmy klasy trzecie Zasadniczej Szkoły Zawodowej, a następnie przyszła kolej na Branżową Szkołę I Stopnia oraz klasy Technikum nr 3. Podczas akademii swoją obecnością zaszczycił nas przedstawiciel pracodawców – Starszy Cechu Rzemiosł Różnych w Żorach pan Zdzisław Krzak oraz pani Kamila Baca reprezentująca firmę Nifco Korea Poland.  Do umilenia czasu akademii przyczyniły się występy szkolnego chóru pod kierunkiem pana Adama Rojka.

Pożegnaniu klas trzecich jak zawsze towarzyszył moment zadumy i refleksji, ale i niedowierzania, że ten czas tak szybko upłynął. Jesteśmy przekonani, że nasi absolwenci zachowają miłe wspomnienia z lat szkolnych, a w swojej drodze kariery zawodowej będą kierowali się rozsądnymi wyborami i dążyli do pełni rozwoju zawodowego i osobistego. Pani dyrektor Beata Kuźnik zachęciła absolwentów, by kontynuowali naukę w naszym Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych - "warto rozwijać i uzupełniać kwalifikacje". Najlepsi uczniowie zostali nagrodzeni, wręczono świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody za osiągnięcia sportowe, pracę w wolontariacie i zaangażowanie w przedsięwzięcia gastronomiczne. Ilość nagrodzonych uczniów świadczy o dużym zaangażowaniu w życie szkoły i godnym jej reprezentowaniu.
Wyróżniającym się uczniom związanym z branżą motoryzacyjną wręczono także doroczne stypendia finansowe fundowane przez firmę Nifco Korea Poland.

Stypendia otrzymali uczniowie:

  • klasy 2d: Michał Hanslik i Piotr Kuczera,
  • klasy 3dZ: Krystian Biela, Paweł Otręba i Gracjan Tryc

Podczas zakończenia roku dla klas Technikum nr 3 oraz klas Branżowej Szkoły I Stopnia mogliśmy poszczycić się również wieloma osiągnięciami naszych uczniów, zarówno na niwie szkolnej, jak i sportowej oraz gastronomicznej.  Z wielką dumą gratulowano szczególnie uczennicom o rekordowo wysokiej średniej ocen, którym wręczono świadectwa z wyróżnieniem. Z najwyższą średnią, odpowiednio w Technikum nr 3 i Branżowej Szkole I Stopnia, świadectwa odebrały Marta Ogonowska z klasy 3bT oraz Emilia Nasiadka z klasy 1c. Wręczono także dyplomy dla uczestniczek Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego „Eko – planeta”, w tym dla finalistki z klasy 1aT – Oliwii Fajkis.

Podczas akademii pani dyrektor Beata Kuźnik podziękowała również wszystkim wychowawcom, nauczycielom i pracodawcom za ogromne zaangażownie w przekazywaniu wiedzy, kształtowaniu umiejętności i rozbudzaniu uczniowskiej ciekawości.

Pod koniec oficjalnej części zakończenia roku pani dyrektor życzyła wszystkim dobrego zasłużonego odpoczynku, udanych i bezpiecznych wakacji.
Po uroczystej akademii uczniowie udali się na spotkanie z wychowawcami klas.

Opracowanie: Iwona Dźwięga


Polityka plików cookies | RODO

© 2013-2020 CKZiU Żory. Wszelkie prawa zastrzeżone.    Realizacja: qbic studio