Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Żorach

Imieniny: Filipa, Józefa

Piłka Koszykowa Chłopców

Piłka Koszykowa Chłopców - powiększ zdjęcie
Mecze na wysokim poziomie

Dnia 3 grudnia 2014 r. w naszym Centrum odbyły się mistrzostwa szkoły w piłce koszykowej chłopców. Drużyny składały się z 4 zawodników grających w polu i 1 rezerwowego. Mecze rozgrywane były w dwóch połowach po 7 minut i przerwą między nimi po 5 minut. Zespoły, które zdołały wystawić składy – 3b Z, 3d Z, 2d Z oraz 1d Z czyli 3 klasy mechaników samochodowych i 1 klasa wielozawodowa. Niestety do zawodów nie zgłosiła się żadna klasa technikum. Mecze były rozgrywane systemem każdy z każdym. Wszystkie mecze były wyrównane i toczone w szybkim tempie, gra była bezparadonowa i często o wyniku końcowym decydowało opanowanie emocji i dokładne wykończenie akcji. Z najciekawszych meczy można wyróżnić mecz pomiędzy klasą 2d Z i 1d Z gdzie mecz zakończył się wynikiem 9:4 oraz 2d Z i 3b Z  z wynikiem 15:9.