Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Żorach

Dziś jest: piątek, 19 lipca 2019 r.

Imieniny: Marcina, Wincentego

Targi Euro Gastro 2019

powiększ zdjęcie

Międzynarodowe Targi Gastronomiczne w Warszawie

W dniu 29 marca br. klasy gastronomiczne wzięły udział w międzynarodowych targach gastronomicznych Euro Gastro w Warszawie.

Mają one międzynarodowy charakter, gromadzą setki wystawców i tysiące odwiedzających profesjonalistów z branży, a także znamienitych szefów kuchni, cukierników i osobowości kulinarne oraz światowej sławy ekspertów baristów i barmanów.

Uczniowie mieli możliwość zapoznać się z nowinkami technologicznymi w branży gastronomicznej, sprzętem gastronomicznym oraz z nowymi trendami zastawy stołowej i nie tylko, ponieważ ekspozycja targowa podzielona była na sześć sektorów tematycznych: wyposażenie zaplecza kuchennego, piekarstwo, cukiernictwo i lodziarstwo, żywność i napoje dla gastronomii, kawa i akcesoria, wyposażenie sal restauracyjnych i barów oraz drink&bar. Zakres tematyczny uzupełniały Międzynarodowe Targi Wyposażenia Obiektów Noclegowych WorldHotel.

Dodatkową atrakcją dla uczniów było spotkanie wielu znanych przedstawicieli branży gastronomicznej m.in. szefa kuchni i krytyka kulinarnego Kurta Schellera, Roberta Sowę, Teo Vafidisa czy znanego z telewizji Kubę Steuermarka.

Opracowanie: Jolanta Cebula


Polityka plików cookies | RODO

© 2013-2019 CKZiU Żory. Wszelkie prawa zastrzeżone.    Realizacja: qbic studio