Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Żorach

Dziś jest: poniedziałek, 17 grudnia 2018 r.

Imieniny: Floriana, Łazarza

XXVIII Olimpiada Teologii Katolickiej

powiększ zdjęcie

Wyniki etapu diecezjalnego

W dniu 7 marca 2018 r. miał miejsce finał diecezjalny XXVIII Olimpiady Teologii Katolickiej. Zawody II stopnia odbyły się w gmachu Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego. Wzięło w nich udział 74 uczniów z 54 szkół ponadgimnazjalnych naszej archidiecezji. Finaliści diecezjalni zostali wcześniej wyłonieni spośród 467 uczestników, którzy wzięli udział w etapie szkolnym Olimpiady. Centrum Kształcenia Zawodowego w Żorach reprezentowała uczennica Kamila Cebula z klasy 2aT oraz Filip Pośpiech z klasy 2bZ.

Tegoroczna edycja Olimpiady odbywała się pod hasłem: „Pokój i nadzieja dla Europy w nauczaniu Benedykta XVI i Franciszka”. Uczestnicy finału diecezjalnego musieli najpierw napisać test, składający się z 31 pytań, w którym mogli zdobyć 65 punktów. Podczas, gdy Komisja Sprawdzająca oceniała prace, młodzież mogła zobaczyć kameralny spektakl teatralny „Opowieści o Królestwie” w wykonaniu Mariusza Kozubka oraz Piotra Solorza. Następnie finaliści uczestniczyli we Mszy Świętej sprawowanej przez ks. Jacka Błaszczoka – wizytatora katechizacji w archidiecezji katowickiej. O godz. 15.00 Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Biskup Adam Wodarczyk zwrócił się ze słowem do młodzieży i katechetów, rozdał nagrody zwycięzcom i udzielił wszystkim błogosławieństwa.

Bardzo serdecznie dziękujemy Kamili i Filipowi za zaangażowanie i życzymy wielu sukcesów w samodzielnym zdobywaniu i rozszerzaniu wiedzy religijnej.

 

Opracowanie: mgr Adam Rojek

Polityka plików cookies | RODO

© 2013-2018 CKZiU Żory. Wszelkie prawa zastrzeżone.    Realizacja: qbic studio