Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Żorach

Dziś jest: czwartek, 09 lipca 2020 r.

Imieniny: Weroniki, Zenona

Fryzjer

OPIS ZAWODU:

FRYZJER wykonuje zabiegi na włosach mające na celu podkreślenie cech indywidualnych klienta i ukrywające ewentualne mankamenty urody. Będziesz cały czas pracować z ludźmi. Ważna jest zatem wrażliwość, komunikatywność i kultura osobista. Niezbędna jest wrażliwość estetyczna. W pracy potrzebne są: podzielność uwagi, zręczność ruchów, refleks, wytrzymałość na długotrwały wysiłek. 

WARUNKI PRACY:

Przeciętnie będziesz pracować 8 godzin dziennie. Godziny pracy w zawodzie będą stałe. Osoba zatrudniona na tym stanowisku musi wykazywać się dyspozycyjnością, zmuszona jest bowiem do pracy w dni wolne, czasem wyjazdów krajowych i zagranicznych razem z zespołem innych fryzjerów. Cały dzień będziesz pracować na stojąco, z uniesionymi i zgiętymi rękoma. Praca odbywa się w pomieszczeniach zamkniętych, wśród zapachów środków kosmetycznych. Często będziesz mieć kontakt z chemikaliami niezbędnymi do pielęgnacji włosów. Niezwykle ważne jest przestrzeganie procedur oraz zasad bezpieczeństwa i higieny prac.

KARIERA EDUKACYJNA:

Po ukończeniu szkoły, której cykl kształcenia odbywa się przez 3 lata, zdajesz zewnętrzny egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie z zakresu kwalifikacji FRK.01. Wykonywanie usług fryzjerskich, który jest przeprowadzany na terenie szkoły, a uzyskany dyplom potwierdzający kwalifikacje w zawodzie fryzjer jest honorowany przez kraje Unii Europejskiej. Fryzjer po potwierdzeniu kwalifikacji FRK.01. Wykonywanie usług fryzjerskich może uzyskać dyplom potwierdzający kwalifikacje w zawodzie technik usług fryzjerskich, gdy dodatkowo zda egzamin z kwalifikacji  FRK.03. Projektowanie i wykonywanie fryzur.

KARIERA ZAWODOWA:

Pracę znajdziesz w zakładach fryzjerskich, charakteryzatorniach – w teatrze, telewizji lub na planie filmowym. Możesz też prowadzić własny zakład fryzjerski.

Polityka plików cookies | RODO

© 2013-2020 CKZiU Żory. Wszelkie prawa zastrzeżone.    Realizacja: qbic studio